Darmowe szkolenia dla jednostek niedochodowych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć organizacje działające non profit organizują nader wartościowe projekty i rekrutują do nich zmotywowanych wolontariuszy, to brakuje im eksperckiego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na szkolenia zwykle nie mają środków.

Trenerzy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na nieodpłatne kursy z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą złożyć podanie o wsparcie kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Zgłaszać się mogą działające oficjalnie jednostki, jak również pojedynczy aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak korzystający ze szkolenia muszą znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. ich własna siedziba czy miejska biblioteka. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

współpraca i efektywność grupy

rozwiązywanie problemów społecznych

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

prowadzenie prezentacji i przemówień

planowanie zadań 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie obiecują ufundowania kursu w odpowiedzi na każdą prośbę. Ograniczenie stanowi pula dostępnych w danym miesiącu miejsc a także poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – mówi Gerard Sigmundzik, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy projekty będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych organizacjach. Tam wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy odrobinę to zmienić.  Tagi:
Najnowszy

Darmowe szkolenia dla jednostek niedochodowych

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani zł

Czytaj więcej...